Borelioza-niekoniecznie wyrok……………………….

Borelioza

Kiedy wszystko jest przeciwko Tobie, Ty zdecyduj się stoczyć wewnętrzną walkę i … wygraj!

Mówi się, że zdrowy chorego nie zrozumie i coś w tym jest… Człowiek nigdy nie borykający się z problemem boreliozy nie jest w stanie do końca uzmysłowić sobie ogromnego obciążenia psychicznego, jakie powoduje owa diagnoza u poszczególnej jednostki. Dodając do tego indywidualne predyspozycje, charakter i uczuciowość danej osoby wychodzi ogromna parabola możliwych reakcji.

Wyobraź sobie, że Twoje życie toczy się swoim rytmem, masz pasję, rodzinę, przyjaciół, stabilną pracę, pasję i masę zainteresować.. czujesz się niezależny, jesteś pewny siebie, możesz zapewnić bezpieczeństwo najbliższym, wiesz że jesteś im potrzebny.. Wyobraź sobie, że świat stoi przed Tobą otworem, masz coraz realniejsze plany, wiesz jak do nich dojdziesz, spełniasz marzenia, aż tu nagle spada grom z jasnego nieba i zabiera wszystko niczym odpływ w daleką odchłań.

Borelioza – lekarze rozkładają ręce, część z nich się poddaje, ucieka od odpowiedzialności, część z nich stawia na Tobie krzyżyk. Co dzieje się w takim momencie z ludzką psychiką? W jaki sposób wytłumaczyć sobie całą sytuacje i znaleźć odpowiedź na pytanie „dlaczego właśnie ja?!”.

Wyniki badań to nie wyrok, prawdziwy wojownik stawia czoła każdej przeszkodzie i traktuje ją jako trampolinę do zwiększenia swojego doświadczenia! Twoje możliwości są wręcz nieograniczone, a choroba nie musi okazać się gwoździem do trumny.

Jeśli niedawno dowiedziałeś się, że jesteś chory na boreliozę na pewno Twój wewnętrzny ogień przygasł, jednak bez obaw – to tylko chwilowe. Doskonale wiem, że to niełatwe, ale pora podnieść się z kolan, zawiązać porządnie buty i wyruszyć na wojnę, często z samym sobą!

Co jest najważniejsze, co przynosi miarodajne efekty?

Dobry plan działania, który będzie możliwy do wykonania! Lekarz, jakiego wybierzesz powinien być uosobieniem drogowskazu połączonego z podporą, która uchroni Cię przed upadkiem w najtrudniejszych chwilach i przeprowadzi proces leczenia w najlepszy sposób. Zdecyduj się na specjalisty, który przez swoje zaangażowanie dotychczas zyskał gro pozytywnych opinii. W Polsce mamy niestety niewielu doświadczonych lekarzy, którym możemy zaufać.

Musisz zmienić swoje podejście, ułożyć rzeczywistość na nowo od podstaw, detal po detalu, aspekt po aspekcie. Naucz się funkcjonować według pewnego schematu, który pozwoli Ci na możliwie najbardziej normalne życie, punktualnie stosuj się co do zaleceń w przyjmowaniu leków, wysypiaj się, stosuj odpowiednią dietą i przede wszystkim nie zapominaj o kontakcie z najbliższymi – to motor napędowy do zachowania jak najlepszej formy!

Zadbaj o swój nastrój, o dobre samopoczucie, nie zapominaj o kontakcie z naturą i pielęgnowaniu swojego hobby. Choroba nie może Cię powstrzymać, jeśli robisz to, co kochasz. Przecież wciąż głęboko w środku dżemie w Tobie ten dziki pierwiastek, nie pozwól go zagubić, nie pozwól go zatracić!

Wciąż jesteś osobą, która ma prawo do uśmiechu, ale ma też prawo do gorszych i lepszych dni. To wszystko jest naturalne. Przestań analizować każdą chwilę, zacznij żyć tu i teraz, doceniać to co masz, skończ z zamartwianiem się i nie chowaj głowy w piasek. Nigdy nie spotyka nas więcej niż jesteśmy w stanie udźwignąć, bądź dla innych wzorem. Cokolwiek by się nie działo idź przez życie z podniesioną głową i uśmiechem, a kiedy nie masz już sił… odpocznij, nabierz rozpędu i stań do walki kolejny raz.

Poprzedni wpis

«

Następny wpis