Jagdterier – groźny i bezwględny myśliwy, czy dobrze wychowany członek rodziny?

Myślistwo

Young fearless Purebred Dog at pose outdoors. Autumn.

Na świecie istnieje wiele kontrowersyjnych kwestii oraz przekonań. Z czymś, w co część osób może się utożsamiać, inni mają prawo się nie zgadzać i kwestionować ich racje. Do tego typu tematów na pewno nie należy uniwersalne stwierdzenie dotyczące kontaktów między zamieszkującymi naszą planetę istotami. Zgodnie potwierdzamy – pies był, jest i pozostanie najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka.
Osobniki której z ras najbardziej nadają się jako towarzysze polowań?

Przede wszystkim, pamiętajmy o podstawowych warunkach, jakie jesteśmy zobowiązani zapewnić naszym pupilom. Pies staje się czworonożnych członkiem rodziny. Chociażby z tego względu należy mu się szacunek oraz rodzinne ciepło.

Powinien zostać wychowany razem z rodziną, posiadać swój własny zagospodarowany do jego potrzeb kąt. Doskonale, gdy połączymy dwie istotne dla każdego myśliwego kwestie – dobrze wychowany pies, to doskonały towarzysz polowań oraz idealny domownik, uwielbiający dzieci i wszystkich mieszkańców naszego azylu.

Zastanawiając się nad wyborem, polecam rozważyć wybór JAGDTERIER – osobniki tej rasy są wszechstronne, posiadają ogromną wewnętrzną pasję łowiecką, a również odziedziczyły po przodkach odwagę i dziki pierwiastek. Osobiście zdecydowałem się na psa tej rasy, od szczeniaka był wychowywany z sową i kotem. Zwierzęta zakolegowały się i nie muszą czuć zagrożenia z jego strony. Pilnuje natomiast, by żaden obcy kot (nie jest on przecież członkiem rodziny) nie zagościł w pobliżu, jeśli zaistnieje taka możliwość, gotowy z wielkim poświęceniem wejść za nim na drzewo. Wypracował doskonały stosunek do dzieci, beztrosko bawi się z nimi i pozwala im na więcej niż mogłoby się wydać. Mitem jest, by gryzł czy drapał meble. W aspekcie polowania, w porównaniu do swojego bliskiego kuzyna, welsh terriera świetnie łapie myszy, sprawia wrażenie bardziej stworzonego do tej roli i skupionego. Na co dzień potrzebuje przestrzeni, polecany na wieś. Ze względu na jego gabaryty – skromnej i wysportowanej budowie, idealnie nadaje się na dziki. Po roku wychowywania i tresury opanował zasadę kary i nagrody.

 

gwizdekW procesie wychowywania psa i jego tresury niezwykle istotną kwestią jest wyczucie psychiki psa, jego naturalnych, często niekontrolowanych odruchów. Proces wymaga od nas dużego zaangażowania, chęci zaprzyjaźnienia się i zagłębienia w jego potrzeby, wady i zalety. Musimy nauczyć się w odpowiednim momencie go wołać oraz wybrać najbardziej adekwatną dla danego psa nagrodę. W łowisku, podczas jego wyrwania wstrzymajmy się z natychmiastowym przywołaniem. Pozwólmy zaspokoić mu jego cel, dopiero gdy zauważymy, że emocję opadły możemy zagwizdać z powodzeniem. Podczas szkolenia wykorzystujemy jednocześnie tropy zwierzyny świeżej i sfarbowanej, tak by wykształcić doskonale współpracujący z wykonywanym zadaniem węch – niezwykle istotny, najbardziej pożądany zmysłów. Dopiero po ukończeniu przez niego około 12 miesiąca życia możemy liczyć na sukces podczas wyuczania odpowiedniej reakcji na dzika.

Niewątpliwe rasa posiada wrodzone predyspozycję do polowań. Nasze szkolenia pozwalają jedynie naprowadzić ścieżkę rozwoju psa na

Beautiful German Hunting Terrier standing in the gardenwłaściwy tor i rozwinąć te z posiadanych przez niego naturalnie umiejętności, na których najbardziej nam zależy. Najdoskonalszą formą szkolenia, przynosząca najbardziej miarodajne efekty jest łączenie psów starszych z młodszymi podczas polowań. Każdy musi znaleźć swoją inspirację, starszy, bardziej doświadczony kolega, posiadający większe umiejętności wzbudzi w młodym psie chęć do dorównania mu, niektóre nawyki zostaną przez niego automatycznie wyuczone i trwale zagoszczą w jego funkcjonowaniu. Psy, w stosunku do ludzi nie są agresywne, traktują ich z należyty szacunkiem, wiedząc o wyższości człowieka, co nie przeszkadza w budowaniu wspaniałej więzi między dwoma istotami. Podsumowując, uważam je za bardzo rodzinne, doskonałe dla myśliwych mieszkających z dziećmi zwierzęta, które oprócz wykonywania pracy podczas polowań staną się częścia domowego życia, a trud włożony w ich wychowanie i hodowlę nie pójdzie na marne.

Jeśli nie dołożymy wszelkich starań, by odpowiednio wyszkolić naszego czworonoga zagryzie on pobliską zwierzynę, rasy nie polecam mimo wszystko przy ptakach drapieżnych. Wyłącznie osoby, posiadające już kiedyś teriera mogą wychowywać JAGDTERIERA jako psa wyłącznie rodzinnego, w przeciwnym wypadku zwierzę wejdzie nam na głowę, wyczuje nasz brak doświadczenia i wykorzysta sytuację.
Pies o ogromnej pasji łowieckiej.

No i pozytywnie szurnięty.Fajny pies.

Poprzedni wpis

«

Następny wpis

»