Marek Czerwiński-spoglądamy na publikacje autora

Myślistwo
Marek Czerwiński

Marek Czerwiński

Człowiek, dla którego pasja stała się wyznacznikiem dobrego samopoczucia.

Osoba, która zawzięcie dąży do stawianych sobie celów i pokonywania własnych, ludzkich barier każdego dnia. Wyjątkowa postać, bez której nauka kilku pokoleń myśliwych stanęłaby pod wielkim znakiem zapytania. Nazwisko, które wśród pasjonatów na dobre wpisało się wielkimi głoskami.
Nietuzinkowy hobbysta, wnoszący w świat myślistwa ogromną wiedzę połączoną z wonią zaangażowania i wielu predyspozycji – Pan Marek Czerwiński, wielka postać dla każdego z nas.

Marek Czerwiński, podpułkownik Wojska Polskiego, doktor nauk humanistycznych, jest autorem wielu wyczerpujących publikacji, w których w najlepszy z możliwych sposobów oddaje ideę stosowania broni palnej. Bogaty język, fakty na miarę XXI wieku , a przede wszystkim płynące z nich doświadczenie, plasuje je na obowiązkowej pozycji dla każdego, w którego sercu zadomowiło się dzikie hobby. Jako ekspert w dziedzinie broni, postanowił podzielić się swoją ogromną wiedzą z wieloma mniej doświadczonymi kolegami, dając tym samym dowód na ogromne zaangażowania w przyszłość myśliwskiej tradycji.

Książki, choć stoją na wysokim naukowym poziomie, pozostają łatwe w odbiorze i zrozumiałe nawet przez grono najmłodszych, niedoświadczonych odbiorców. Marek Czerwiński jest zdeklarowanym patriotą, miłośnikiem przyrody niepodważalnym przyjacielem naturalnego środowiska. Ponadto jest twórcą wyjątkowego BLOGA, na którym wyczerpująco porusza najważniejsze, codzienne tematy, a także budzące kontrowersję i proszące się o wyjaśnienia sprawy. Jego działania, przyczyniają się do naukowego postępu są wzorem dla wielu pasjonatów.Przede wszystkim, pozostaje dobrym, wartościowym człowiekiem, który zawzięcie broni swoich ideałów i bez reszty poświęca się życiowej pasji.

Zachęcam miłośników i pasjonatów :

 

Broń myśliwska

bron-mysliwska Książka Marka Czerwińskiego poświęcona broni, amunicji i optyce myśliwskiej. Autor zawarł w niej zarówno porady ułatwiające wybór kalibru, typu naboju, jak i samej broni oraz celownika optycznego. Podjęcie decyzji w tej materii umożliwi krótki przegląd marek i typów broni obecnych na naszym rynku. Książka nie jest podręcznikiem, lecz łatwym w odbiorze przewodnikiem pomocnym nie tylko początkującym myśliwym.

 

 

 

Vademecum myśliwskie

Łowiectwo we współczesnym wydaniu wcale nie polega na strzelaniu do biednych zwierząt, jak powszechnie uważa część opinii publicznej,vademecum-mysliwskie-b-iext41769649 podatna na hasła rozpowszechniane przez obrońców środowiska. Współczesne łowiectwo to forma ochrony przyrody – czy się komuś to podoba, czy nie – polegająca na określonej działalności hodowlanej populacji zwierząt dziko żyjących, w celu zachowania ich w zmieniających się warunkach środowiskowych w ramach ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Rozwijająca się cywilizacja pochłania ekosystemy, ograniczając i tak ciągle malejące tradycyjne siedliska zwierząt. Dzięki działalności łowieckiej restytuowano wiele gatunków zwierząt znajdujących się na progu wyginięcia. Król polskich puszcz żubr ostał się tylko dlatego, że między innymi myśliwi zabiegali o jego hodowle w ostoi białowieskiej.

   

 Łowy na człowieka

 

.W 193lowy-na-czlowieka9 r. Polska została podbita przez agresorów. Po dwóch miesiącach bohaterskiej obrony pododdziały Wojska Polskiego wycofały się do Rumunii. Tym, którym się to nie udało, trafiły do niemieckiej lub sowieckiej niewoli. Wielu żołnierzy nie godzi się z klęską. Wśród nich jest młody plutonowy Stanisław, doskonały strzelec i znawca broni. Jego schronieniem stają się lasy. Gdy zdobywa pierwszy karabin, rozpoczyna bezlitosną krucjatę przeciwko najeźdźcy.

 

 

Broń palna w Polsce

 

bron-palna-w-polsce„Moja książka nie jest katalogiem. Nie da się przecież opisać wszystkich nowinek. Musiałem dokonać ostrej selekcji i zaprezentować sprzęt, który uważam za najlepszy. Przedstawiam tylko rekomendowane nowości, ze szczególnym uwzględnieniem hitów 2012 roku. Zwracam też uwagę na produkty mające realne szanse w nadchodzącym roku. Niektóre modele broni czy optyki opracowano wcześniej, ale na nasz rynek trafiły dopiero teraz. Chciałbym, aby pozycja „Broń palna w Polsce” stała się wydaniem cyklicznym. Mam nadzieję, że nowe edycje będą coraz lepsze.. Książkę dedykuję młodym adeptom sztuki łowieckiej. Darz Bór!”

 

 

Broń i amunicja myśliwska marek-czerwinski-bron-i-amunicja-mysliwska

Opis wszystkich dostępnych na naszym rynku modeli broni myśliwskiej: kulowej, śrutowej i kombinowanej oraz pocisków,które znajdują się w sprzedaży wraz z podaniem ich parametrów balistycznych. Autor charakteryzuje przydatność na polowaniu zarówno poszczególnych typów broni, jak i pocisków. Dużo miejsca poświęca obsłudze, konserwacji, przestrzeliwaniu, naprawie i nauce korzystania z broni palnej. Opisuje również celowniki optyczne oraz technikę strzału przez lunetę.

 

 

NAJSŁYNNIEJSZA BROŃ MYŚLIWSKA

marek-czerwinski-najslynniejsza-bron-mysliwskaAlbum prezentujący najpiękniejsze obrazy broni myśliwskiej – jej niezwykłość i subtelne piękno. Strzelby czy sztucery wysokiej klasy to często prawdziwe dzieła sztuki. Kuszą znawców jak piękne kobiety – można się w nich zakochać od pierwszego wejrzenia. Album prezentuje dorobek znanego bronioznawcy, autora od lat związanego z Belloną.

 

 

 

 

BROŃ PRECYZYJNA. Taktyka działania strzelców wyborowych. Techniki strzelań

 

Bron-precyzyjnaKsiążka stanowi łatwy w odbiorze poradnik, zawierający opis niektórych konstrukcji broni. Została napisana dla kilku grup czytelników. Pierwsza, coraz liczniejsza, to myśliwi polujący na drapieżniki i szkodniki przy użyciu sztucerów typu varmint. Kolejną grupę jej czytelników niewątpliwie stanowią strzelcy sportowi posługujący się bronią długą, zwłaszcza ci stojący na progu kariery zawodniczej. Publikacja powinna także zainteresować żołnierzy zawodowych, strzelców wyborowych z formacji policyjnych i wojskowych oraz coraz liczniejszy krąg kolekcjonerów broni.

 

 

 

Broń strzelecka XX i XXI wieku

 

bron-strzelecka-XX-i-XXI-wiekuW publikacji:

  • wzory broni wojskowej, zarówno historycznej, jak i współczesnej, Karabiny wyborowe, repetiery I pistolety maszynowe.
  • myśliwska broń śrutowa i kulowa, z różnych klas jakościowych,
  • amunicja kulowa różnych kalibrów, także z opisem konkretnych pocisków.

 

 

Inne książki autora

jak-wybrac-bron-mysliwskabron-palnabron-strzelectwo-i-lowy,pd,270138
bron_sportowa_i_wyczynowa

snajperzy-wczoraj-i-dzisstrzelanie-precyzyjneoptyka-bron-i-amunicja-mysliwska-mczoptyka-mysliwska-i-sportowa6210-bron_mysliwska_i_sportowa_systemu_lever_action_image1_83229_1ksiazka-sztucery-typu-varmint-marek-czerwinski-3152885421

Poprzedni wpis

«

Następny wpis

»