Nasza dzika natura………

Sokolnictwo

kl4Życiowa mądrość płynąca z pasji, wodzi za nos coraz to większe grono adeptów drzemiącej i oczekującej na swoje pięć minut dzikiej natury, jaką każdy z zainteresowanych znajdzie u swojego najczystszego źródła.

Dusza ludzka, jest zbiorem nieskończonej ilości wartości moralnych, przekazywanych od dawien dawna przez naszych przodków i sukcesywnie kultywowanych.
Emocjonalna sfera człowieka nigdy dotąd nie została w pełni poznana. Mimo to, możemy dostrzec w zachowaniu pojedynczych jednostek pewną ideologie i zespolić ją w całość.

Skąd tak naprawdę pojawia się w nas chęć kultywowania dzikiej natury i własnego rozwoju w tym konkretnym kierunku?A  przede wszystkich, czy to szalony wyjątek od reguły, czy też chęć osiągnięcia ze sobą nowego poziomu współdziałania?

Na te i inne pytania, odpowiedzi poszukuje nie tylko grono zwolenników dzikiej zajawki, ale również pokaźne grono obserwatorów, którzy poszukują punktu zaczepiania, jaki pomógłby zrozumieć im, co tak naprawdę przyciąga pasjonatów jak magnez do wykonywania tak truistycznych zajęć.

Na pozór, wydawać by się mogło, że kiedy otoczenie coraz wyraźniej podkreśla zdobycze technologiczne, odkrywa nowe możliwości ułatwiające codzienne funkcjonowanie, każda rozsądnie myśląca osoba, powinna właśnie je wykorzystywać do stwarzania sobie ciekawych form rozrywki.
Nic bardziej mylnego! Część z nas, odkryła magię towarzyszącą powrotom do źródeł człowieczeństwa i odnawiania zapomnianych obecnie pasji.

klNigdy nie kieruj się drogą na skróty. Najprawdopodobniej to właśnie tam, czyha na Ciebie największa konkurencja. Pamiętaj również, że nic nie dzieje się bez przyczyny i jeśli wybierasz drogę, która Cię interesuje, to nieważne jak dużo przeciwności pojawi się podczas Twojej drogi, to doskonała ścieżka do spełnienia swojej życiowej misji.

Człowiek powinien kierować się wartościami, podpowiadanymi przez jego serce, a nie tym co obecnie jest na topie.
Jeśli interesuje Cię jakaś sfera dzikiego życia, oznacza to, że w taką właśnie stronę powinny pójść Twoje założenia.
Nie musisz być postrzegany za kogoś normalnego, opinia dziwoląga jeszcze nikomu nie zaszkodziła w drodze do spełnienia osobistych marzeń.
Kieruj się zasadą poznawania świata, odkrywaj i twórz to, co podpowiada Ci Twoja dusza i emocjonalizm.
Masz jedną szansę, by dokonać niemożliwego, nie możesz powtórzyć swojego życia lub cofnąć się do danego momentu. Życie to niezatrzymana podróż, podczas której albo idziesz, czyli spełniasz się albo się cofasz, robiąc to, czego nie potrzebujesz, co nie sprawia Ci żadnej przyjemności. Nie ma możliwości zatrzymania się, zawiązania sznurówek, czy zmiany obuwia na bardziej wygodne.

Namawiam Cię zatem do ciągłego samorozwoju, popartego samodyscypliną, chęcią poszerzania swoich horyzontów, gromadzenia wiedzy, mnożenia zdobytych umiejętności.
Bez względu na dziedzinę, która w Tobie drzemię stwórz z niej osobisty motor napędowy i każdego dnia, rozpędzaj się coraz bardziej i pewniej, by zakończyć wyścig jako pełnoprawny zwycięzca.

                                                  GRAFIKA  Lorens Studio

Poprzedni wpis

«

Następny wpis

»