Objawy boreliozy.

Borelioza

kleszcz4W Internecie na każdym kroku, możemy spotkać teksty dotyczący zarówno samej boreliozy jak i jej złożonych objawów. Większość z nich, to wyłącznie schematyczne przedstawienie rzeczywistości osób, których życie codziennie, w wyniku zakażenia zmieniło się o 180 stopni, wywróciło do góry nogami wszelkie towarzyszące ich drodze priorytety, przerzucając bieg egzystencji na dotąd nieznany tor, połączony z chorobą, jej wszystkimi barwami, przeciwnościami i pojawiającymi się ograniczeniami.

Jak naprawdę wygląda dzień chorego na boreliozę? W jaki sposób najłatwiej przedstawić tak złożoną historię? Od czego zaczyna się ta nierówna walka?
Na te i wiele innych pytań, odpowie dzisiejszy wpis, będący ogromną częścią mnie. Serdecznie zapraszam do lektury!

Niewiele osób chce poszerzać swoją wiedzę dotyczącą boreliozy o prawdziwe doświadczeniach chorych.
Jednak jeśli są wśród Was tacy, którzy nie chcę pozostać ignorantami, dla których liczą się prawdziwe uczucia, nie tylko badpeople-2572172_640ania naukowe czy statystyki – muszę nieskromnie przyznać, że trafiliście doskonale!
Człowiek walczy z chorobą, z chorobą która nazwa wywołuje w ludziach przeraźliwy strach , borelioza niszczy psychicznie i fizycznie niekoniecznie powoli wykluczając nas z normalnego życia, coraz częściej słyszy się o przypadkach, w których choroba postępuje w zastraszającym tempie i w okna mgnieniu z w pełni sprawnych fizycznie stajemy się niemal zupełnie zależni od najbliższych.

Moją ogromną pasją pozostawało empiryczne poznawanie każdego zakątka świata, nurkowałem, skakałem ze spadochronu, uprawiałem wszelkiego rodzaju ekstremalne aktywności fizyczne z największą przyjemnością. Aktualnie muszę się hamować i przestawić swój wczesny tryb życia na bardziej statyczny, pojawiły się lęki wysokości, zasłabnięcia, z bardzo aktywnego człowieka, stałem się niemal wrakiem człowieka. Dla wielu, kiedy nie masz na papierze dodatnich wyników stajesz się wariatem.

reverse-sun-2333016_640Choroba ma bezpośredni wpływ na każdy aspekt Twojego życia. O ile jesteś w stanie zmienić swoje zainteresowania, o tyle niezwykły ból sprawia pogorszenie się kontaktu z najbliższymi. Nagle stajesz się bardziej nerwowy, mniej wyrozumiały w stosunku do swoich dzieci, które nadal Cię potrzebują. Często pojawia się ogólne silne zmęczenie organizmu, brak chęci do pokonywania własnych przeciwności, czy otwarcia okna na świat.

Leczenie powoduje poprawę, jednak nikt nie daje nam pewności powrotu do pełnej sprawności i dawnego życia. Im tabletkiszybciej choroba zostanie poprawnie zdiagnozowana tym lepiej.
Podstawowymi objawami, jakie pomocą Ci w jej szybkim zdiagnozowaniu to słabość, bóle stawów, postępujące problemy z pamięcią, bóle kończyn, pleców i szyi, sztywność karku (objaw odkleszczowego zapalenia mózgu), uczucie pieczenia pleców i ramion, nasilające się natręctwa, problemy z orientacją, postępujące z biegiem czasu dysfunkcję, pojawiające się objawy skórne, bóle układu pokarmowego, problemy z niemal wszystkimi układami narządów ciała człowieka.

Nie wiesz czy jesteś chory?
Nie zwlekaj, reaguj! Możesz pokonać boreliozę, możesz się od niej uwolnić! Jestem żywym przykładem, jak niemal z wózka można powrócić do swojej normalności po trafnej diagnozie lekarskiej i ogromnemu zaufaniu umiejętnościom prawdziwych specjalistów.

Poprzedni wpis

«

Następny wpis

»