Pszczoły – jedne z najbardziej pożytecznych przyjaciół człowieka.

Pszczoły

Pszczoły – jedne z najbardziej pożytecznych przyjaciół człowieka.

Pszczelarstwo zalicza się do niecodziennych hobby, o których rzadko słyszymy w mediach, czy poznajemy je jako zainteresowanie naszych znajomych. Jednak pomimo stosunkowo niskiej popularności, rodzimi pszczelarze istnieją, a ich pasja i trud włożony w opiekę i hodowlę pszczół pozostaje widoczny każdego dnia.

Wielu z nas, trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z efektami działalności pszczół nie tylko spożywając miód. Owady okazują się bowiem jednym z najbardziej pożytecznych przyjaciół człowieka, bez którego pracy nasze życie nie wyglądałoby już tak samo.

Nie należy również przeraźliwie bać się pszczół, to człowiek może wyrządzić (i wyrządza) im większą krzywdę, na przykład, zatruwając pasieki, czy stosując środki chemiczne do oprysku plonów, które są dla nich szkodliwe.
Pasjonatom coraz trudniej jest utrzymać rodziny pszczół w dobrej formie, choć problem ten spędza im sen z powiek często pozostają na wiele problemów bezradni.

Moja niecodzienna pasja to walka o życie tych małych stworzeń i propagowanie ich nadzwyczajnego miejsca w utrzymaniu równowagi w naturze. Od nikogo bardziej, jak właśnie od pszczół zależy, jakiej jakości produkty spożywamy, w jakich ilościach są one dostępne, a przede wszystkim, ile za nie zapłacimy. Dzieje się tak, przez ich najważniejsze zadanie – zapylenie. Jeśli roślina zostanie dobrze zapylona, wydajność plonów wzrośnie o ponad 40 procent.

Bee stocks in Spring

Troszcząc się o zdrowie i życie najmniejszych spełniamy ideę humanitaryzmu i człowieczeństwa. Jak dobrze wiemy, dobro wraca, a co za tym idzie – nasza praca pozwala czerpać nam niemałe korzyści. Łącząc pracę z pasją stajemy się szczęśliwi i spełnieni, zapominamy o przeciwnościach rzucanym nam pod nogi przez los, zyskujemy jasność umysłu.

Skupiałem swoją uwagę na wielu rzeczach w życiu, jednak nic nie pozwoliło mi na osiągnięcie tak wysokiego poziomu spokoju i zadowolenia z własnej działalności, jak moje dzikie hobby i otoczenie się nienaruszoną przez człowieka naturą.

Następny wpis

»