ŚMIERĆ – NIEZNANE POWODY DO ZADOWOLENIA W OBLICZU TRAGEDII LUDZKIEJ

Myślistwo

Śmierć człowieka zawsze kojarzy się ze stratą. Bez wątpienia jest jedną z najgorszych rzeczy, jaka przytrafia się bliskim. Co jednak kiedy do czynienia mamy z wypadkiem, jaki może przytrafić się nawet najlepszym myśliwym? Co gdy traci on życie? Jak w taki sposób reaguje społeczeństwo? 

Pogląd na ten temat reprezentowany przez większość Polaków jest szokujący. Zbyt często rodacy zapominają, że myśliwy nie jest maszyną do zabijania, a wykonywana przez niego praca nie skupia się na zaspokajaniu żądzy dominacji nad pozostałymi gatunkami. Myśliwy to przede wszystkim… człowiek, członek rodziny, kochający ojciec i mąż, ukochany syn swoich rodziców, dobry przyjaciel, czy sąsiad. Dlaczego więc śmierć jednego z nas dla ekologów okazuje się być powodem do dumy i zadowolenia? 

Skandaliczne wypowiedzi ekspertów powodują wyrobienie niepochlebnej opinii publicznej wśród całego społeczeństwa. Pobudzają negatywne zachowania, nienawiść i chęć zemsty na niczemu winnym ludziom. 

Śmierć bez względu na jej okoliczności pozostaje nadal śmiercią i wiąże się ze stratą oraz cierpieniem najbliższych. Zarówno zmarłemu, jak i jego rodzinie należy się spokój i szacunek podczas przeżywania tak ogromnej straty. Skąd wśród wykształconych ludzi brak empatii, nienawiść i tak bezwzględna agresja?! Jak długo internauci z całej Polski będą tolerować tak odrażające opinie umieszczane przez nich w sieci?! 

Musimy w końcu wyrazić swój sprzeciw do reprezentowania swoich zachowaniem takiej postawy przez wysoko postawionych ludzi! Stanowczo nie zgodzić się z ich postępowaniem i zniechęcić do stwarzania takich zdarzeń! 

Sytuacja nie zmieni się, jeśli postępowanie większości wciąż polegać będzie na tym samym – bierna postawa nie wniesie nic pozytywnego w sprawę, a powszechne pozwolenie przyczyni się do propagowania i coraz to większego zasięgu tego typu postów. Ekolodzy często dopuszczają się fałszerstw, które oczerniają wizerunek i zajęcie myśliwych. Niejednokrotnie ogólnodostępne materiały odbiegają od rzeczywistości i mijają się z prawdą. Jak wytłumaczyć fakt, że żeby wzbudzić zainteresowanie i niechęć do myśliwych, ekolodzy fałszują filmiki i zdjęcia? Dopuszczają się do tego typu rzeczy tylko po to, by podburzyć Polaków i postawić w możliwie najgorszym świetle miłośników tego zajęcia. 

Należy zastanowić się również, gdzie podziało się sumienie tych osób i uczucia, gdyż tego typu działania nie są możliwe do poczynienia przez osobę w pełni świadomą swoich czynów i wrażliwą. 

Brakuje słów, by okazać to, jak wielkie cierpienie musi powodować cała sytuacja wśród rodzin zmarłych. Ukazanie ich najbliższych w tak negatywny sposób, jest niezwykle bolesne i może doprowadzić do załamania. Bez względu na, czy zgadzamy się z zamiłowaniem myśliwych, czy też jesteśmy jego przeciwnikami – nie mamy prawa oceniać innych, fałszować opinię na ich temat oraz wykorzystywać ich prywatną tragedię! 

Postawy się w roli tęskniącej matki, żony, dziecka. Czy naprawdę chciałbyś usłyszeć szereg obelg w stronę kogoś tak bliskiego, kogoś kogo bezpowrotnie straciłeś? 

To pytanie zostawiam bez odpowiedzi, sam zdecyduj jaka powinna ona być i …. Zacznij działać!! 

2021 9
Poprzedni wpis

«

Następny wpis

»