Sokolnictwo – sztuka życia, żywa historia ludzkości.

Sokolnictwo

Sokolnictwo – sztuka życia, żywa historia ludzkości.

Początki sokolnictwa należy poszukiwać w zamierzchłych czasach, to tutaj bowiem rodziła się kultura i z biegiem lat, popularyzowano tę formę spędzania czasu. Dla naszych przodków, podobnie jak zbieractwo, czy myślistwo stało się ono jednym z najważniejszych filarów ziemskiego życia i symbiozy z naturą. Polska nie pozostawała na tle innych europejskich państw w tyle. Z rozmaitych zapisków, możemy dowiedzieć o niezwykłym poświęceniu i kunszcie, jaki od samego początku towarzyszył naszym rodakom.

falcon has spread wings. background sky.Nie jest pasją, którą można porzucić bez sentymentu, nie pozwala wymknąć się z rąk i pozostawia w sercu niezwykle widoczną i wieczną pieczęć. Obcowanie z drapieżnymi zwierzętami pozwoliło mi odkryć w sobie wydawałoby się utracony prymitywny pierwiastek.
To dzięki ptakom, w których gronie czuję się najlepiej, odnalazłem świat na nowo, a relacja z nim przybrała o wiele zdrowszą i bezpośrednią formę.
Wystarczy wyciągnąć z wcześniejszych doświadczeń wnioski i skrupulatnie przeanalizować, czego brakuje wielu z nas.

 

Sokolnictwo pozostaje sztuką, możliwością wyrażenia siebie i przeżyciem nietuzinkowych doznań. Zamiłowanie, spotkanie w cztery oczy z naturalnym środowiskiem wszystkich zwierząt pomaga w odnalezieniu swojego miejsca. Skupiając swoją uwagę na tak ciekawych istotach poczułem prawdziwy spokój i więź.

Beautiful image of European Eagle Owl in flight bubo bubo

Sokolnicy, to ludzie zakochani w drapieżnych ptakach i poszukujących nigdzie wcześniej niespotykanych doznań na polowaniach.
Rozpocząłem podróż, wspólnie z dzikimi ptakami drapieżnymi. Z biegiem czasu, okazali się najlepszymi kompanami, jakich mogłem sobie wymarzyć.

Następny wpis

»